Istota je kravina, nie guľomet

Autor: Katarína Blažková | 22.8.2016 o 19:59 | Karma článku: 4,01 | Prečítané:  785x

Žiadna istota na tomto svete nejestvuje a nikdy ani nejestvovala. Opak tvrdí len poisťovák v maturitnom obleku s buzi taškou na pleci a ''Ficovolič''.

Isté nie je ani to, či sa ráno zobudíme po kokaínovej párty, ani či vedľa manželky (vedľa vernej! manželky), či nasledujúce ráno vôbec bude, či v tom istom dome, v ktorom žijeme a či zdraví a so všetkými končatinami, ideami, včerajšou motiváciou, chuťou do života, psom ležiacim pri nohách a úsporami pod vankúšom; ani či naše cesty povedú do našej práce, ktorú tak nekonečne milujeme vrátane všetkých tých riťolezov...či mal šéfino ráno sex a či nám v reštike nenapľuli do polievky ako poďakovanie za buzeráciu obsluhy. 

Isté nie je nič. Ani či vyjde počasie sexy rosničke, či nepadne ekonomika v krajine, či nás nepreženie svokrin segedín, ani či Sajfa pochytá všetkých Pokémonov do Vianoc.

Istoty niet ani za volantom na cestách, i keď poznáme trasu a cieľ aj poslepiačky, a nemáme ju ani v ostatných vodičoch vďaka jeleňom či blondínkam, mikrospánku či mobilu v ruke, zaspatým pánom odhŕňačom snehu a kalamitám, Ferovej jabĺčkovici a, v neposlednom rade, vďaka kráse našich slovenských žien v letných mesiacoch a nikdy nekončiacim možnostiam na ceste do Žiaru nad Hronom.

Istota je neistá rovnako ako nálada a sľuby našich politikov, vernosť recidivistov, zdroje pikošiek pre Nový Čas... ako antikoncepčná tabletka a Murphyho zákony. Istý nie je ani hladný bačov pes, záručná doba Nitran salámy a mäsa z Tesca či GMO bio-ovocie.

Istotu dnes nemáme ani v životnosti spotrebičov odkedy vyrábajú ''kurvítka'' a ani v svetlú budúcnosť slovenskej filmografie a televízie....staré dobré Orava telky a filmy pre pamätníkov...

Či sú košér volebný systém a platné referendá kto s istotou vie? Máme istotu, či nám Boh doprial v tomto živote potomkov? A ak ich máme, isto nám zaručí školský systém a vzdelanie slušný život? 

Nevieme, či je smrť vykúpením a ani či nemocničný personál nezanedbáva naše potreby či zdravie z ľahostajnosti či nevedomosti, a či nás nemocničná strava neusmrtí oveľa skôr ako rakovina. Minimálne z vizuálneho hľadiska.

Máme teda dnes v niečom istotu???

Istota nie je ani v láske či v peniazoch, ani v lesoch Hornej Nitry plných medveďov, ani v novoročných predsavzatiach a v sexuálnej orientácií našich kaderníkov.

Istota je len ilúzia, obyčajné placebo, ktoré nás obmedzuje a naháňa nám strach žiť naplno, zdravo riskovať a žiť si životom podľa vlastných túžob a predstáv, lebo čo ak.... ?

Čo ak sa neotvorí padák? Ak sa nevydám? 

Je istota v očkovaní? V učebniciach dejepisu? Je v dôvere alebo v duševnom zdraví našich najbližších? Myslím, že s istotou nemôžem tvrdiť ani to, či to práve Karkulka nevyprovokovala vlka a následne ho aj zožrala.

Istoty niet ani v Darwinovej teórii, mimozemskom živote a informáciach od NASA. Nie je v nás samých, v našich rozhodnutiach a ich správnosti, ani v intuícií, ktorá tíško našepkáva zas a znova, či v logickom uvažovaní prehodnocovania situácii životných cestičiek. Istotu nezaručí kartár a ani naša múdra mať.

Isté je, že umrieme. Ale čo ak je naša duša večná???

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Rezník z TASR by bol v RTVS pre poslancov schodnejší než Mika

Bývalá šéfka Markízy Zuzana Ťapáková sa po kauze Evka ako kandidátka na riaditeľku RTVS už nespomína.

KULTÚRA

Tajná služba si objednala vraždu. Na film Únos bolo treba odvahu

Politické trilery u nás nevznikajú.

ŠPORT

Spieva si Marleyho, dá si pivo. Ako Sagan trénoval v horách

Sagan sa pripravoval inak ako súperi.


Už ste čítali?